wzorek osady guty wzorek osady guty wzorek osady guty

Każdy zasługuje na odpoczynek — po ciężkim dniu, tygodniu czy po wielu miesiącach pracy. Kiedy przychodzi czas urlopu, warto zaplanować wyjazd w góry, nie tylko ze względu na zdrowe i rześkie górskie powietrze, lecz również z uwagi na kontakt z górską atmosferą. Nie można także zapominać o pięknie polskich gór. Jaki kierunek warto obrać? Idealną propozycją jest pobyt w uroczym domu z bali z widokiem na Tatry, w gronie najbliższych. Jeżeli planuje się podróż w większej grupie, warto rozejrzeć się za wygodnym lokum, które pomieści naraz wiele osób. Taki rodzaj wypoczynku oferuje nasza Osada Guty blisko Zakopanego w klimatycznym, drewnianym domu, który nawiązuje do tatrzańskich klimatów. W takim razie, jeżeli przestrzeń i miejsce do spania jest zapewnione, warto się dowiedzieć, jak jeszcze można umilić sobie pobyt w takim domu.

Ognisko, relaks przy kominku, a może jacuzzi?

W domu z bali można napawać się atmosferą górskiego klimatu — w każdym pomieszczeniu widoczne są akcenty nawiązujące do tego regionu. Pięknymi ornamentami ozdobiono salon, sypialnie, jadalnię, a nawet kuchnię. Dodatkowo biorąc kąpiel, przez cały czas można obcować z góralskim stylem. Pozwala to na prawdziwe przeżywanie pobytu i rozbudza chęci do wyruszenia na szlak. Jednak nie samym zwiedzaniem człowiek żyje — po kilku dniach poznawania najbliższej okolicy i chodzenia po szlakach można poczuć silne zmęczenie — a przecież przyjechało się wypocząć. Spędzenie czasu w Osadzie Guty pozwala na regenerację po męczących wyprawach.

Najczęściej po wyczerpujących wycieczkach, człowiek myśli o smacznym posiłku. W pobliżu Osady — w Szaflarach — znajduje się sporo lokali ze wspaniałym, regionalnym jedzeniem. Dzięki nim zapewniony jest dostęp do różnorodnej, góralskiej kuchni — bliskość takich miejsc jest ważna, kiedy nie ma się siły na gotowanie. Jednak czasem, kiedy przyjechało się wraz z dziećmi czy młodzieżą, warto mieć dostęp do własnej kuchni, by przygotować coś, co zaspokoi nagłe potrzeby członków rodziny i przyjaciół. Dobrą opcją jest również wykorzystanie grilla znajdującego się na zewnątrz domu, pod specjalnie przygotowanym zadaszeniem. Dzięki temu, gdy pogoda dopisuje, można biesiadować na świeżym powietrzu.

Inną formą spędzania wolnego czasu jest urządzenie ogniska. W Osadzie jest wyznaczone palenisko, wokół którego są ustawione drewniane ławy. W taki sposób można zorganizować spotkanie przy cieple rozpalonego drewna, piekąc na kijku np. lokalne kiełbaski czy sery. Jest to świetny pomysł nie tylko na lato, lecz także zimę — blask rozpalonego ogniska poprawi nastrój każdemu.

salon z kominkiem w domku łazienka w domku domki z zewnątrz zimą

Kiedy jest się zmęczonym po całodniowym poznawaniu okolicznych miejscowości, warto przygotować sobie odprężającą kąpiel. W domu z bali można skorzystać z dużej, solidnej wanny, która znajduje się w łazience wykończonej naturalnymi materiałami z pięknym wzornictwem. Jeżeli ktoś preferuje jednak prysznic, to do dyspozycji gości jest gustownie wykończona kabina z deszczownicą.

To jednak nie wszystko, co można znaleźć w wyposażeniu domów z bali w naszej Osadzie. Jeżeli ktoś uwielbia odpoczynek w gorącej wodzie oraz chce poczuć moc wodnego masażu, możliwe jest użycie jacuzzi. Korzystanie z tego rodzaju atrakcji jest nie tylko przyjemne, lecz również prozdrowotne. Pozwala na rozluźnienie zesztywniałych mięśni, obniżenie poziomu stresu oraz poprawę stanu skóry. Dzięki regularnemu korzystaniu z jacuzzi można znacznie poprawić jakość snu, co w połączeniu z górskim powietrzem sprawi, że wypoczynek stanie się pełen. Wspomniane jacuzzi znajduje się przed domem — równocześnie więc można relaksować się w gorącej, bulgoczącej wodzie i podziwiać okoliczne widoki.

Domy w Osadzie Guty są wyposażone dodatkowo w kominek. Spędzenie czasu przy kominku, wpatrując się w palące i trzaskające drewno, jest dla wielu osób spełnieniem marzeń. Jeżeli nie można sobie takiego sprawić we własnym domu, spędzenie czasu w domku z bali pozwala na doświadczenie takich pięknych momentów. W szczególności podczas zimowych świąt jest to niesamowite doświadczenie, którym można się cieszyć całą rodziną. Wokół kominka ustawione są fotele i duża kanapa, a tuż obok znajduje się jadalnia — z dużym stołem i krzesłami. Pozwala to zebrać wszystkich uczestników w jednym miejscu i przeżywać razem piękne chwile.

Osada Guty to miejsce idealne dla dużych rodzin lub dla grupy znajomych i przyjaciół, którzy chcą przeżyć magiczne chwile w górskich klimatach. To nie tylko przestrzeń przyjazna dla dzieci, ze względu na obecność placu zabaw, lecz również miejsce pozwalające odpocząć dorosłym, tak aby wszyscy mieli siły na zwiedzanie tatrzańskich szlaków i na szukanie ciekawych miejsc. Domy z bali w Osadzie przyciągają nie tylko pięknem, lecz także funkcjonalnością. Aż chciałoby się zostać tam cały rok.

Następny wpis
wzorek osada guty wzorek osada guty wzorek osada guty