wzorek osady guty wzorek osady guty wzorek osady guty

Decydując się na podróż w góry dużą grupą osób, ciężko pogodzić ją ze spędzeniem czasu w luksusowych i zacisznych warunkach. Wakacje w górach zazwyczaj kojarzą się z kilometrami pokonanymi pieszo, wzdłuż szlaków turystycznych, a także ze sporym zmęczeniem czy otarciami nóg i bolącymi plecami. W końcu takie wyprawy to często duże obciążenie dla organizmu. Jednakże w tatrzańskich warunkach można wypocząć w całkiem inny, bardziej ekskluzywny sposób.

Odpowiednia lokalizacja to klucz

Wyprawa w Tatry w większym gronie wiąże się z koniecznością wyboru odpowiedniego zakwaterowania. Idealnym rozwiązaniem jest wybór domów, w których pomieszczenie dużej liczby przyjezdnych nie będzie problemem. Jednak wielu osobom korzystanie z domków może przywodzić na myśl schroniska, w których tłoczy się liczna młodzież oraz panuje spory hałas i rozgardiasz. Warunki w takich schroniskach też są zazwyczaj surowe, a wystrój minimalistyczny. Jak zatem odpocząć w takich okolicznościach?

Miejscem, które ma do zaoferowania ciekawe atrakcje, jest kompleks domków Osada Guty, zlokalizowany w powiecie tatrzańskim, w miejscowości Szaflary. To luksusowe domki z bali, utrzymane w góralskim klimacie. Są one skonstruowane z drewnianych bali, których cokoły pokryte są ozdobną, kamienną elewacją. Ich wygląd nawiązuje do podhalańskiego stylu architektonicznego, jednak w nowoczesnym wydaniu. Taki dom, w którym swobodnie zmieści się nawet 8 osób, w niczym nie przypomina schronisk turystycznych. Poza tym domki znajdują się w pobliżu Zakopanego, bo niecałe 16 km od tej miejscowości, jednak nie na tyle blisko, aby zaburzało to spokój w Osadzie Guty.

stół jadalniany i kuchnia w domku z bali łóżko małżeńskie Osada Guty osada Guty zimą

Klasa w góralskim stylu

Jeśli szuka się odpoczynku, to w naszych domkach nawet w gronie dużej rodziny można odnaleźć spokój. Każdy z nich posiada wspaniałe łazienki, w których są duże, wygodne i eleganckie wanny, umożliwiające branie odprężających kąpieli. Jeśli ktoś preferuje jednak prysznic, to może skorzystać z naszych równie eleganckich i przestronnych natrysków z deszczownicami. Można zorganizować domowe zabiegi pielęgnacyjne, wykorzystując nie tylko przestrzeń w domu, lecz również jacuzzi znajdujące się przed każdym z nich. Można w ten sposób zafundować sobie porządną regenerację ciała i ducha.

Przestronne i eleganckie sypialnie pozwolą na kojący sen dzięki wygodnym łóżkom. Zapach drewna, podświetlane wezgłowia i duże telewizory pozwalają na spędzenie w przyjemnych warunkach leniwych wieczorów. Jeśli masz ochotę na lampkę wina przy cieple rozżarzonego drewna, to zapraszamy do salonu, bowiem w każdym z nich znajduje się obszerny kominek, a wokół niego ustawione są wygodne i stylowe sofy oraz fotele. Dzięki temu można spędzać wspólne chwile w większym gronie w przyjemnych okolicznościach.

Wygody i atrakcje w Szaflarach

Miejscowość, w której znajdują się nasze domki, usytuowana jest u podnóża Tatr oraz Zakopanego. Przez jej obszar przepływa rzeka Biały Dunajec, dookoła są liczne zadrzewione, zielone wzgórza a w oddali piętrzą się tatrzańskie szczyty. Szaflary znane są przede wszystkim z występujących tutaj złóż wód termalnych. Warto wykorzystać ich lecznicze właściwości, dzięki czemu wrócimy z pobytu w lepszej kondycji. Wody termalne zawierają w swoim składzie wiele minerałów, takich jak potas, magnez, chrom, siarkę czy wapń oraz wiele innych pierwiastków, które bezpośrednio oddziałują na naszą skórę. Przyczyniają się one do zmniejszenia bólów stawowych oraz mięśniowych, wpływają na polepszenie się stanu skóry oraz uśmierzają stany zapalne organizmu. Korzystając podczas kąpieli z dostępnych w termach masaży wodnych, wzmocnimy jej efekt terapeutyczny.

Na terenie term oraz w okolicy można również spróbować zabiegów pielęgnacyjnych w SPA, oraz skorzystać z saun. Masaże, peelingi czy maski dodatkowo wygładzą i odżywią skórę, a pobyt w saunie wzmocni odporność. Po zabiegach warto rozejrzeć się za okolicznymi restauracjami, ponieważ lokalne jedzenie uważane jest za jedno z najbardziej znanych i rozpoznawalnych w Polsce. Aby skosztować regionalnych dań, najlepiej udać się do okolicznych karczm. Oscypki, kwaśnice i wiele innych potraw potrafią niezmiennie zachwycać intensywnością smaków i zapachów. Jeśli jednak szukamy czegoś więcej, istnieje możliwość zorganizowania biesiady góralskiej z podhalańskim jedzeniem, śpiewem i tańcem. W ten sposób można w pełni poczuć tatrzańskiego ducha.

Szeroki wybór wśród gastronomii w okolicy Szaflar robi wrażenie. Można znaleźć nie tylko góralskie karczmy, słynące z regionalnych specjałów, lecz również lokale serwujące kuchnię włoską czy soczyste, wołowe steki. Lokale gastronomiczne w regionie są znane z niebywale wysokiego poziomu, dlatego w celu znalezienia jeszcze większej ilości doznań smakowych, warto udać się również do Zakopanego.

Luksus to nie tylko przeszklone hotele w centrum miasta. To również pachnący drewnem domek, w którym można maksymalnie się zregenerować, odpocząć przy kominku oraz skorzystać z jacuzzi i innych wygód. To również piękna okolica, wspaniałe górskie krajobrazy, dostęp do atrakcji czy polecanych lokali gastronomicznych na wysokim poziomie. To wszystko oferuje Osada Guty w Szaflarach. Jeśli zależy nam na wspólnych wypoczynku w iście ekskluzywnym otoczeniu, jest to wybór idealny.

Poprzedni wpis
wzorek osada guty wzorek osada guty wzorek osada guty